Taş Ev Yapımı

taş ev yapımı

Duvarları yığma taş olarak yapılan taş evler sınırsız ömre sahipken, bu durum betonarme duvarlarda sadece 40-50 yıl olarak hesaplanmaktadır.

taş ev yapımı

Taş evler sıradan evlere göre daha sağlıklı bir yaşam alanı sunmakta olup ve çoğu astım hastaları içinse vazgeçilmez bir seçim olmaktadır. Tek odalı veya çok odalı olabilen taş evlerin yapıları çok katlı han, konak ve villa mimarisinde yapılabilmektedir.

taş ev yapımı

Yılların getirdiği bilgi birikimi ve tecrübe ile Taşra Stone müşterilerine kusursuz, sağlam ve dekoratif taş yapıları inşa etmenin hala ilk günkü heyecanını yaşamaktadır. Sayısız referansımız ve mutlu müşterilerimiz bunun en önemli göstergesidir.

taş ev yapımı

Taş evlerde kullanılan taşlar genelde yöresel olarak seçilmekte, büyük çoğunlukla bölgeye ait doğal taşlar kullanılarak yapılmaktadır. Taş ev için duvar kalınlıkları yapının büyüklüğü ile orantılı yapılmalı bu duvar kalınlıkları yığma yapıda 1 metreye kadar çıkabilmektedir.

Taş Ev Fiyatları

Taş evlerin maliyeti yapının omurgasını belirledikten sonra daha net hesaplanabilmektedir. Fiyatlar yapıda kullanılacak olan taşların cinsinden, işçilik detaylarına göre geniş bir skalada değişmektedir. Ancak kabacak günümüz şartlarında m2 fiyatı 950,00 TL'den başlar diyebiliriz.

taş ev yapımı

taş ev resimleri